W ramach projektu „Archeoorientalistyka” odbywają się seminaria, których tematem przewodnim jest „Władza w przestrzeni”(szeroko pojętej – fizycznej, symbolicznej etc.) . Zainteresowanych uczestnictwem w seminariach zapraszamy od nowego roku akademickiego (2021/2022) w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 11:30 na platformę Zoom, lub – jeśli pozwolą na to warunki – do sali 143 (ul. Nowy Świat 69).

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zaprezentować na seminarium swój temat badawczy, który mieści się w ramach założeń projektu „Archeoorientalistyka”, serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt: archeoorientalistyka@uw.edu.pl oraz przesłanie krótkiego abstraktu wystąpienia. W ramach seminarium oczekujemy też wystąpień zespołów realizujących projekty wyłonione w ramach konkursu.

Wymiernym efektem seminarium będzie recenzowana wieloautorska monografia (opublikowana w wysoko punktowanym wydawnictwie, zgodnie z wymogami MNiSW), na którą złożą się przygotowane na podstawie referatów artykuły.


Plan seminariów w roku akademickim 2021/2022

  • 4 października 2021: mgr Maciej Wyżgoł (Centrum Archeologii  Śródziemnomorskiej UW) – abstrakt
  • 8 listopada 2021: dr hab. Krzysztof Jakubiak (Wydział Archeologii UW)
  • 6 grudnia 2021: mgr D. Takács (Wydział Orientalistyczny UW)

 

 


Seminaria archiwalne:

  • Jako pierwsza w publicznej odsłonie cyklu (do tej pory seminaria miały charakter roboczych spotkań zespołu badawczego) wystąpi prof. dr hab. Joanna Jurewicz z prezentacją pt. „Jak zostać królem? Prosta instrukcja dla każdego czyli o władzy i przestrzeni kognitywnie”. Seminarium odbyło się w poniedziałek, 14 czerwca 2021 r., o godz. 11:30 na platformie Zoom.
  • Drugie seminarium archeoorientalistyczne:
12 lipca o godz. 11:30 o swoich etnohistorycznych badaniach w północnym Tigraj (Etiopia) opowiedział prof. Wolbert G.C. Smidt z Friedrich Schiller Universitat w Jenie. Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/83028808558