Informacja dot. funkcjonowania Biblioteki WO i obiegówek

Szanowni Państwo,

w związku z naszym powolnym powrotem do pracy stacjonarnej, ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo, wprowadzamy następujące zasady:

• do odwołania pracujemy tylko w trybie dyżurów, podczas których wykonujemy nasze wewnętrzne prace związane z katalogowaniem i wykonywaniem pozostałych obowiązków bibliotekarskich
  • wypożyczenia oraz zwroty są możliwe tylko i wyłącznie w czasie umówionych drogą telefoniczną bądź mailową wizyt (Proponuję ustalanie konkretnych dni i godzin drogą telefoniczną podczas dyżurów i drogą mailową w dowolnym momencie. Ustalenia te i zasady będą poważnie egzekwowane, to znaczy, że osoby nieumówione nie będą obsługiwane)
  • podczas wizyt należy przestrzegać nowych zasad sanitarnych ( zachowywanie odstępu, maseczki oraz rękawiczki lub zdezynfekowanie rąk po wejściu do budynku)
  • zwracane przez Państwa książki przechodzić będą kilkudniową kwarantannę, co może skutkować utrudnioną dostępnością niektórych tytułów „od ręki”
  • zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej – czytelnie będą „odmrażane” na czwartym etapie, w związku z tym, do tego czasu w Czytelni WO możliwe będzie realizowanie tylko usługi ksero z zamawianych czasopism, wyłącznie podczas pełnionego przez pracowników dyżuru
  • kwestia obiegówek –  na czas epidemii – wprowadzamy możliwość uzyskania potwierdzenia mailem o niezaleganiu w żadnym z zakładów – wiąże się to z koniecznością uzyskania przez studenta drogą mailową potwierdzenia z każdej z naszych bibliotek i przesłaniu wszystkich potwierdzeń na adres: biblioteka.orient@uw.edu.pl, żeby można było wypełnić e-obiegówkę (obiegówka musi być wcześniej uruchomiona w USOSwebie przez dziekanat ds. studenckich)