W międzynarodowej konferencji WEEC (Warsaw East European Conference) wezmą udział m.in.: Jacek Saryusz-Wolski, Alaksandr Bialacki, Stefano Bianchini, Jane Curry, Andrii Deshchytsia, Jan Kubik, Mykola Ryabchuk, Nikolaj Iwanow, Sari Erikson, Ihar Babkov, Pavlo Lodyn, Maryna Rubtsova.

Konferencja jest organizowana na Uniwersytecie przez Studium Europy Wschodniej po raz dwunasty. Tym razem odbędzie się ona pod tytułem „Russia and its neighbours” (Rosja a jej sąsiedzi).

Konferencja odbędzie się 10-13 lipca w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej.

Warsaw East European Conference jest największym pod względem naukowym i organizacyjnym przedsięwzięciem Studium Europy Wschodniej. WEEC to doroczna międzynarodowa konferencja anglojęzyczna poświęcona problematy Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji o konferencji jest dostępnych tutaj: WARSAW EAST EUROPEAN CONFERENCE