Festiwal AfryKamera – Czy Haiti to Afryka?

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Polskim Towarzystwem Afrykanistycznym, Katedrą Języków i Kultur Afryki Uniwersytetu Warszawskiego, Staromiejskim Domem Kultury oraz Festiwalem AfryKamera zaprasza na spotkanie z cyklu Afryka na Koszykowej: Czy Haiti to Afryka?

18 grudnia 2019, godz. 18:00, Biblioteka na Koszykowej ul. Koszykowa 26/28, Warszawa sala konferencyjna

Haiti jako część Karaibów położone jest kilkanaście tysięcy kilometrów od zachodnich wybrzeży Afryki, jednak historia zdecydowała o silnych kulturowych więzach łączących te części świata. Według Wikipedii, 95% Haitańczyków ma afrykańskie pochodzenie, są potomkami Afrykanów, którzy na Karaiby trafili jako niewolnicy. Jak silne są dzisiaj więzy łączące Haiti i Afrykę?

W dyskusji wezmą udział: prof. Józef Kwaterko — literaturoznawca w Instytucie Romanistyki UW, prof. Leszek Kolankiewicz – kulturoznawca w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz Olga Clarke – doktorantka w Katedrze Języków i Kultur Afryki UW.

Dyskusję poprowadzi dr hab. Hanna Rubinkowska-Anioł z Katedry Języków i Kultur Afryki Uniwersytetu Warszawskiego.

Festiwal AfryKamera – Czy Haiti to Afryka?