Konferencje

 

Studenci drugiego roku Katedry Japonistyki, Wydziału Orientalistycznego, Uniwersytetu Warszawskiego w ramach zajęć proseminaryjnych z prof. Beatą Kubiak Ho-Chi zapraszają na cykl wydarzeń tematycznych poświęconych Japonii i jej obliczom!

Stawiając sobie za cel promowanie kultury japońskiej, wychodzimy z wiedzą uniwersytecką poza uniwersytet! Chcemy podzielić się pasją i wiedzą na temat Japonii, dlatego zapraszamy na wydarzenia:

27 maja
Kuchnia japońska – z czym to się je?
Projekt na temat kuchni japońskiej i jej popularności w Polsce będzie zaprezentowany w formie wykładu. Podczas prezentacji przybliżymy, czym charakteryzuje się kuchnia japońska, jakie są tradycyjne, a jakie nowoczesne potrawy. Uczestnicy wykładu dowiedzą się również jak postrzegana jest kuchnia japońska w Polsce przez Polaków i Japończyków, wśród których przeprowadziliśmy sondę oraz jak wygląda dostępność japońskich produktów w naszym kraju. Po prezentacji zapraszamy na małą degustację.
Wydarzenie przygotowują: Paulina Chojnowska, Agnieszka Dąbrowska, Tomasz Dymowski, Dominika Górniak, Ewa Matysiak, Joanna Mechlińska, Agnieszka Kaczmarek

27 maja, Nowy Świat 69, sala 149, 16:00
Źródła architektury mieszkalnej Japonii
Chcemy zaprezentować wygląd współczesnego japońskiego mieszkania oraz jego ceny, koszty utrzymania czy możliwości wynajmu przez obcokrajowców. Co więcej, na podstawie modelu tradycyjnego domu, przedstawimy charakterystyczne dla japońskiej architektury elementy – ich historię, funkcje oraz modyfikacje na przestrzeni wieków.
Wydarzenie przygotowują: Duc Anh Nguyen, Marcin Michalec, Wiktoria Pomorska, Justyna Sarnowska, Agnieszka Sawicka, Sylwia Wójcik, Alicja Zawojska

8 lipca, Muzeum Azji i Pacyfiku (ul. Solec 24)
Jak zostać arystokratą w dawnej Japonii?
Przenieś się do czasów, gdy w Japonii prym wiodła arystokracja, powstawały pierwsze powieści na świecie, a szaty miały kolory pór roku! Zapraszamy na warsztaty, podczas których usłyszysz niezwykły dźwięk koto, wykaligrafujesz swoje imię, zagrasz w gry dworskie, obejrzysz fragmenty filmów o księżniczce z Księżyca i księciu Promienistym, a przede wszystkim – zdobędziesz fascynującą wiedzę!
W tym czasie w Muzeum Azji i Pacyfiku będzie można również podziwiać wystawę czasową z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
Wydarzenie przygotowują: Julia Gudaj, Paulina Koc, Łukasz Kokosiński, Małgorzata Swat, Maja Wiśniewska

UWAGA! Wydarzenie jest aktualizowane na bieżąco!

6th International Conference of Oriental Studies – Rare, Forgotten and Endangered Languages and Literatures

13-15 listopada 2017

Organizatorzy: Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego i Komitet Nauk Orientalistycznych PAN
Tematem wiodącym cyklicznej międzynarodowej konferencji orientalistycznej są tym razem języki i literatury rzadkie, zapomniane i zagrożone wyginięciem, należące do dziedzictwa światowego, reprezentujące kultury różnych regionów Azji i Afryki.
Konferencja jest okazją dla uczczenia 85 rocznicy utworzenia Instytutu Orientalistycznego, obecnie Wydziału Orientalistycznego, na Uniwersytecie Warszawskim.
W ramach konferencji odbędą się także „Warsztaty pism” (Workshop on Scripts) dla doktorantów i młodych badaczy w celu doskonalenie warsztatu metodologicznego, obrazujące odmienne typologicznie pisma i sposoby ich adaptowania dla potrzeb różnych języków. Poruszony zostanie także problem edytorów tekstu, narzędzi komputerowych itp.
Zgłoszenia 20-minutowych referatów w j. angielskim prosimy kierować na adres email:
a.bareja-starzynska@uw.edu.pl
Prosimy o podanie tytułu referatu i afiliacji.
Referaty będą opublikowane ( po uzyskaniu pozytywnych recenzji) w „Roczniku Orientalistycznym” w 2018 roku.


The Fourth International Congress of Turkology Turkic Peoples Through the Ages and Lands…

21-23rd of September 2016

Organiser: University of Warsaw Faculty of Oriental Studies Department of Turkish Studies and Inner Asian Peoples

2016 BOOK – EDITORIAL INSTRUCTION:
– open Word:  doc
open PDF

Materials: