MNiSW: Stypendia ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok 2017/2018

Do 15 października 2017 r. rektorzy uczelni mogą składać wnioski do MNiSW o przyznanie studentom stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego może przyznać do 845 stypendiów. Wysokość pojedynczego stypendium nie może przekroczyć 15 000 zł.

Zgodnie z przepisami regulującymi przyznawanie stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów o przyznanie stypendium student może ubiegać się nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Wyjątek stanowi student pierwszego roku studiów drugiego stopnia rozpoczętych w ciągu roku od ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Zgodnie z ww. rozporządzeniem, stypendium ministra na rok akademicki 2017/2018 może być przyznane studentowi, który:

• zaliczył rok studiów w poprzednim roku akademickim i uzyskał w danym roku akademickim wpis na kolejny rok studiów przewidziany w planie studiów albo
  • został przyjęty na studia drugiego stopnia oraz uzyskał w okresie studiów:
  • wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane z odbywanymi studiami lub
  • wybitne osiągnięcia w sporcie.

Wnioski o stypendia ministra są przekazywane odpowiednim ministrom w terminie do 15 października 2017 r. W przypadku:

• uczelni nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – wnioski przesyła uczelnia pod adresem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
  • uczelni wojskowych, służb państwowych, artystycznych, medycznych oraz morskich – wnioski przesyła uczelnia pod adresem ministerstw nadzorujących daną uczelnię.

Szczegółowe informacje o stypendiach ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów można znaleźć na stronie internetowej MNiSW.