Skip to main content

Aktualności

Spotkanie z delegacją Azerbejdżanu

14 marca prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, spotkał się z Gunday Afandiyevą, prezeską Międzynarodowej Fundacji Turkijskiej Kultury i Dziedzictwa, panem Etibarem Abdullayevem, zastępcą dyrektora misji Ambasady Republiki Azerbejdżanu w Rzeczypospolitej Polskiej, oraz prof. Aydan Khandan, dziekan Wydziału Orientalistycznego Państwowego Uniwersytetu w Baku.
Spotkanie stanowiło okazję do uroczystego podpisania umowy między Uniwersytetem Warszawskim a Fundacją Turkijskiego Dziedzictwa i Kultury. Gotowość realizacji tej współpracy w praktyce zgłosił Wydział Orientalistyczny, który już wcześniej nawiązał kontakty z Fundacją.
– Uniwersytet Warszawski jest otwarty na współpracę z uczelniami w Turcji i Azerbejdżanie, szczególnie w zakresie wymiany akademickiej w takich dyscyplinach jak m.in. zarządzanie, ekonomia, nauki o polityce, historia czy naukach inżynieryjno-technicznych. Osoby przyjeżdżające na Uniwersytet w ramach wymiany studenckiej mają możliwość poznania tutejszej kultury i zasad prowadzenia biznesu, aby później móc kontynuować współpracę z naszym krajem po ukończeniu studiów – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.
Ze strony Uniwersytetu Warszawskiego w spotkaniu uczestniczyli również: prof. Sambor Grucza, prorektor ds. współpracy i spraw pracowniczych, prof. Piotr Taracha, dziekan Wydziału Orientalistycznego, oraz dr Shahla Kazimova z Zakładu Turkologii i Ludów Azji Środkowej.

 

Spotkanie z delegacją Azerbejdżanu

Spotkanie z delegacją Azerbejdżanu