W dniach 27-29 maja w Muzeum Miejskim w Żorach odbył się VIII Kongres Afrykanistów Polskich. Warszawska afrykanistyka była reprezentowana przez prof. Ninę Pawlak, dr hab. Izabelę Will, dr Zuzannę Augustyniak oraz Martę Jackowską-Uwadizu.
W konferencji wzięli również udział prof. Kamil O. Kuraszkiewicz (współprowadzący z dr Augustyniak projekt #NeGaSh) oraz Alisa Pogrebna, zaś w debacie na temat demokratyzacji w Afryce – dr hab. Nagmeldin Karamalla-Gaiballa.